Skończyli o pianiu kura, teraz już tylko… matura! (fotorelacja)

0

Blisko setka maturzystów I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłataja bawiła się w minioną sobotę (28 stycznia) na swoim pierwszym prawdziwym balu. Na miejsce zabawy studniówkowej tegoroczni maturzyści wybrali sobie piękny i nowoczesny obiekt – Pałac w Konarach.To właśnie tam wraz z osobami towarzyszącymi, dyrekcją, swoimi wychowawcami oraz rodzicami, bawili się do białego rana. Symboliczne 100 dni do matury, bo tak naprawdę zostało już ich trochę mniej, odliczało w sumie ponad 150 osób.

100dn LO Pińczów

Tradycyjnie studniówkowy wieczór rozpoczęła dyrektorka pińczowskiego liceum. W krótkiej przemowie nie tylko życzyła maturzystom wspaniałej zabawy, ale nie omieszkała przypomnieć co już za nimi, jak daleko zaszli i ile musieli pokonać trudności, aby znaleźć się właśnie w tym miejscu.
Na bal studniówkowy ogólniaka nie przybył jednak nikt z władz samorządowych. Starosta pińczowski tłumaczył ten fakt nadmiarem obowiązków, a na ręce dyrekcji przekazał posłanie, w którym zachęcał do zabawy do białego rana i życzył powodzenia na maturze. Podkreślając w piśmie także, że za każdego maturzystę w powiecie pińczowskim osobiście będzie trzymał kciuki.
Potem pałeczkę przejęły maturzystki – Alicja Matuszczyk i Paulina Orzełek. Dziewczęta w imieniu wszystkich uczniów podziękowały dyrekcji i nauczycielom za cierpliwość okazaną przez wszystkie lata nauki w tej szkole oraz przygotowanie do egzaminu maturalnego.

100dnipinczówgazetaaa (76)

Oficjalną część sobotniego wieczoru zakończył polonez, którego każda z czterech maturalnych klas zatańczyła osobno. Na parkiecie wirowały suknie różnego koloru i kroju. Przeważały te w kolorystyce czerni i granatu i to raczej krótkie, ale powoli do łask wracają długie kreacje, których nie brakowało i te w nieco odważniejszych kolorach. Panowie wybierali klasyczne garnitury w ciemnej kolorystyce, nierzadko urozmaicając je kolorowymi muchami.

100dnipinczówgazetaaa (96)
O to, by parkiet rozgrzał się do czerwoności, zadbał DJ Janusz Wsół. To właśnie jego maturzyści wybrali, aby serwował im muzykę najlepszą do zabawy. W studniówkowych standardach znalazła się „Matura” Czerwonych Gitar, nie zabrakło „nieśmiertelnych” hitów takich jak „La bamba”. W trakcie muzycznych bloków licealiści tańczyli do różnych gatunków muzycznych, na parkiecie królowały współczesne przeboje, w tym dyskotekowe, ale były też hity lat 60., 70.., 80. i 90. przy których młodzież bawiła się wyśmienicie, aż do pierwszego piania kura.

100dn LO Pińczów 1

Na kilka chwil scenę opanowali też panowie z klasy IIIa, którzy zaprezentowali występ kabaretowy. Wygibasy maturzystów były głośno oklaskiwane przez rówieśników. – Bawiliśmy się wyśmienicie. Zabawa była przednia, dlatego opuściliśmy parkiet pałacu dopiero z nastaniem rana. To jedyny taki bal i z pewnością zapamiętamy go na całe życie – powiedziała nam maturzystka Ola.
Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć wam drodzy maturzyście powodzenia na egzaminach. Czas powtórzyć materiał, bo do maja pozostało już niewiele dni.

/kl/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com