Skalbmierski „mechanik” w studniówkowej „Euforii”

0

„Zabawa trwała do białego rana, a parkiet nie pustoszał ani na chwilę” – tak podsumowano tegoroczny bal maturzystów męskiej klasy z Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu. Dla wszystkich obecnych na balu, rodzice przygotowali słodką niespodziankę w postaci ogromnego tortu.

Skalbmierski Mechanik jako pierwsza ze szkół średnich na Ponidziu, rozpoczął odliczanie swoich symbolicznych 100 dni do matury. Na swojej studniówce panowie ze swoimi partnerkami bawili się 7 stycznia w popularnym  na ziemi kazimierskim lokalu „Euforia”.

studniówkaskalbmierz2017 (24)

– „Bo coś w szaleństwach jest z młodości…” tymi słowami Kamil Pabiś i Artur Gołębiowski – maturzyści ZSZ w Skalbmierzu, powitali zaproszonych gości na balu studniówkowym. Zgodnie z tradycją, Beata Malinowska – dyrektor szkoły wraz z Anną Kruk – wicedyrektor i Gabrielą Skowron  – wychowawczynią,  rozpoczęły studniówkę  uroczystym przecięciem wstęgi, zaś później staropolskim tańcem – polonezem, perfekcyjnie wykonanym przez uczniów.

Ciepłe słowa i podziękowania padły nie tylko od strony rodziców. Życzenia dobrej zabawy oraz powodzenia na maturze i egzaminach zawodowych powędrowały także od starosty kazimierskiego oraz Mirosława Fuci – prezesa spółdzielni w Sielcu – Kolonii. Zaś za cztery lata wspólnej pracy, sukcesy i chwile radości – podziękowali gronu pedagogicznemu sami uczniowie.

–  Chłopcy z „mechanika” przedstawili taneczny pokaz„ na wesoło”, który do łez rozbawił zaproszonych gości. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że nie wiedzieli, iż takie pokłady energii w nich drzemią i jakimi wybitnymi tancerzami są, aż do balu studniówkowego! Była też chwila refleksji w trakcie oglądania prezentacji multimedialnej – „Tak to się zaczęło…”, na której mogliśmy obejrzeć prezentację zdjęć uwieczniających aktywny udział uczniów w życiu klasy i szkoły – informuje dyrekcja szkoły.

Część oficjalną zakończono walczykiem. Później była już tylko zabawa…

M.G.

Fot. Magdalena Grzesik

Czytaj też w papierowym wydaniu Tygodnika Ponidzia (wydanie 24 stycznia 2017)

Fot. Magdalena Grzesik

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com