Seniorzy świętowali

0

Po raz pierwszy w historii Buska-Zdroju zorganizowana została Senioriada, czyli święto seniorów. Wydarzenie rozpoczęło się w 15 września i trwało przez 3 dni.

bbPiątek upłynął seniorom pod znakiem sportu i rekreacji. Chętni mogli skorzystać z bogatej oferty, począwszy od zawodów wędkarskich na „Łowiskach”, poprzez marsz z kijkami nordicwalkingi zwiedzaniem wraz z przewodnikiem zdrojowej części miasta oraz ćwiczeniami na terenie skateparku. A wieczorem dla wspólnej integracji urządzono ognisko.IMG_5408Sobota była oficjalnym dniem wydarzenia, które rozpoczął marsz kapeluszy na trasie od Placu Zwycięstwa do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, gdzie oficjalnie Senioralia otworzył gospodarz miasta burmistrz Waldemar Sikora. – Podczas organizacji wydarzenia przyświecał nam jeden cel: promowanie szerokorozumianej aktywności seniorów, zmianę stereotypowego postrzegania wieku dojrzałego oraz międzypokoleniową integrację – powiedział burmistrz. Gratulacje seniorom z okazji wydarzenia złożyli: Bogusława Wypych radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Jerzy Pyrekpełnomocnik marszałka ds. seniorów, Jerzy Kolarz starosta buski, Sabina Andruszko wiceprzewodnicząca Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów. Wśród zaproszonych gości byli: Justyna Nurek przewodnicząca Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, Henryk Radosz zastępca burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój, Zdzisław Janik prezes Stowarzyszenia Klub Seniora w Busku-Zdroju, Anna Kania dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju.ccJednym z konkursów zorganizowanych w ramach wydarzenia był konkurs na najpiękniejsze nakrycie głowy. Jury miało nie lada problem. Wszystkie damskie i męskie kapelusze prezentowały się znakomicie. Ostatecznie pierwsze miejsce przyznano Stanisławowi Baranowi za kowbojski kapelusz. Był to ukłon w stronę panów i ich udziału w konkursie. Drugie miejsce zajęła Krystyna Kobos nagrodzona za najbogatszy, barwny i przepiękny kapelusz. Trzecia nagroda trafiła do Wandy Pławskiej za grację jaką wyróżniało się jej nakrycie głowy. Zwycięzcy otrzymali kosmetyki na bazie wody siarkowej.IMG_5317Wśród wyróżnionych w konkursie  byli: Barbara Wilk, Renata Śledzik, Maria Mazur, kuracjuszka Barbara Lok, a nagrodę specjalną z rąk Sabiny Andruszko za wytrwałość i pomoc innym odebrała Maria Gwóźdź.

W ramach artystycznego programu przygotowanego w drugi dzień Senioraliówwystąpiła Grupa Teatralna „Zlepce” w spektaklu „Do Buska po zdrowie” orazzespół wokalny „Wespół”. Były też  prezentacje artystyczne seniorów, wiersze i piosenki.

W sobotę prezentowano dwie wystawy: Michała Imosy pisarza, malarza i regionalisty oraz członków koła plastycznego działającego przy Świetlicy Wielopokoleniowej w Busku.

Późnym popołudniem w muszli koncertowej parku zdrojowego seniorzy bawili się na koncercie zespołu „Ostatnia Paczka” oraz przy tanecznych dźwiękach Kapeli Marka Mołasa.

Ofertę kulinarną drugiego dnia Senioriady prezentowały koła gospodyń wiejskich. Odbyły się warsztaty rękodzielnicze i konsultacje medyczne i dietetyczne. Harcerze przeprowadzili zbiórkę na rzecz budowy hospicjum.aaNiedzielne popołudnie w ramach wydarzenia uświetnił w części zdrojowej koncert zespołu wokalnego „Jubilat”, działającego przy Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku, który wykonał dawne znane i lubiane przeboje.  

 EHR/ UMiG Busko

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com