Samochód zrobił psikusa. Bez wiedzy właściciela spowodował kolizję

0

Niecodzienne zdarzenie drogowe obsługiwali dzisiaj policjanci z buskiej drogówki. W Stopnicy doszło do najechania przez pojazd marki Fiat Punto na zaparkowanego volkswagena. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w obu samochodach nie było kierujących.

Dzisiaj policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju dostali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na parkingu w Stopnicy. Mundurowi pojechali na miejsce, gdzie zastali dwa pojazdy. Jak ustalili policjanci w rozmowie ze świadkami, kierowca fiata, w czasie postoju nie zabezpieczył odpowiednio pojazdu i ten zjechał ze wzniesienia uderzając w zaparkowanego w pobliżu volkswagena.

samochód1

Ze względu, że zdarzenia miało miejsce na parkingu, zakwalifikowane zostało, jako sprawa cywilna. Zainteresowane strony spisały stosowne oświadczenie.

Samochód2

Policjanci przypominają!

Zgodnie z „Ustawą prawo o ruchu drogowym”, kierujący pojazdem jest obowiązany w czasie postoju zabezpieczyć pojazd przed możliwością jego uruchomienia przez osobę niepowołaną oraz zachować inne środki ostrożności niezbędne do uniknięcia wypadku.

Opr. TP

Udostępnij.

Dodaj komentarz