Samochód zrobił psikusa. Bez wiedzy właściciela spowodował kolizję

0

Niecodzienne zdarzenie drogowe obsługiwali dzisiaj policjanci z buskiej drogówki. W Stopnicy doszło do najechania przez pojazd marki Fiat Punto na zaparkowanego volkswagena. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w obu samochodach nie było kierujących.

Dzisiaj policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju dostali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na parkingu w Stopnicy. Mundurowi pojechali na miejsce, gdzie zastali dwa pojazdy. Jak ustalili policjanci w rozmowie ze świadkami, kierowca fiata, w czasie postoju nie zabezpieczył odpowiednio pojazdu i ten zjechał ze wzniesienia uderzając w zaparkowanego w pobliżu volkswagena.

samochód1

Ze względu, że zdarzenia miało miejsce na parkingu, zakwalifikowane zostało, jako sprawa cywilna. Zainteresowane strony spisały stosowne oświadczenie.

Samochód2

Policjanci przypominają!

Zgodnie z „Ustawą prawo o ruchu drogowym”, kierujący pojazdem jest obowiązany w czasie postoju zabezpieczyć pojazd przed możliwością jego uruchomienia przez osobę niepowołaną oraz zachować inne środki ostrożności niezbędne do uniknięcia wypadku.

Opr. TP

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com