Ruszył festiwal dobra. Ty też możesz pomóc!

0

Wielki Finał  Szlachetnej Paczki w Busku-Zdroju  odbędzie się 9 grudnia br. Ale za nim dojdzie do wielkiej gali, wolontariuszy czekają pełne ręce roboty. Wszystko po to, aby pomóc najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszego regionu.  Każdy z nas  może pomóc i przyłączyć się do tej szczytnej akcji!

Akcja ruszyła na dobre, bowiem w  minioną sobotę otwarta została baza rodzin. – 17. listopada to ważna data dla wszystkich wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Dzięki naszym kilkutygodniowym staraniom, możecie już Państwo zbierać się w paczki i przygotowywać materialną pomoc dla najuboższych mieszkańców naszego rejonu – mówi  Magdalena Kielin, wolontariusz Szlachetnej Paczki.

Jak dodaje pani Magdalena, przez ostatnie dwa miesiące  grupa  licząca 27. buskich wolontariuszy, odwiedziła ponad 100 rodzin żyjących w trudnych warunkach. Wizytacje odbywały się pod czujnym  okiem lidera – Edyty Gracy.  Obecnie, do projektu włączono około 70 rodzin, ale lista nie jest jeszcze zamknięta….

szlachetna paczka

fot. archiwum prywatne

Na stronie www.szlachetnapaczka.pl znajdziecie Państwo historie ludzi, żyjących w skrajnym ubóstwie. Część z nich nie dojada, większość nie ma bieżącej wody… brak łazienki to standard – opowiada aktywna  wolontariuszka z Buska-Zdroju.  

A my dodajmy, że jeśli chcą Państwo pomóc rodzinom z naszego terenu, wystarczy wybrać na wyżej podanej stronie rejon Busko-Zdrój. Wówczas wyświetlą się historie rodzin, które biorą udział w projekcie. Darczyńca sam może zdecydować której rodzinie chce pomóc. Potencjalny ofiarodawca dowie się  także czego dana rodzina najbardziej potrzebuje.  Potem należy się już kontaktować z przydzielonym rodzinie wolontariuszem.

W ubiegłym roku buskie szkoły, urząd miasta i gminy, wójtowie, lokalni biznesmeni, firmy, grupy mam ze szkół, przyjaciół, znajomych z pracy – zrobili wspólnymi siłami piękne paczki dla rodzin, które sami wybrali. Nie wiecie Państwo jakie wzruszenie towarzyszy momentom, kiedy przekazujemy paczki od Was. To najwspanialszy moment dla każdego z wolontariuszy, a przede wszystkim dla tych rodzin –  podkreśla Magdalena Kielin.

Wolontariuszka prosi wszystkich  o liczne włączenie się w wielką, ogólnopolską akcję pomagania. Liczy także, że w tym roku grono lokalnych „paczkowych mikołajów”  będzie jeszcze większe!

ET

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com