Rusza „Dobry Start”. Złóż wniosek.

0

Każde uczące się dziecko otrzyma 300 zł na rozpoczęcie roku szkolnego. Nowy program rządowy wchodzi już w tym roku. Warto zapoznać się z jego wytycznymi, aby móc sięgnąć po środki. Na tę okoliczność przepytaliśmy kierowniczkę Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kijach Anetę Woźniczko, co należy zrobić w tym celu.
Kto zostanie objęty rządowym programem „Dobry Start”?
Program obejmuje uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018/2019. Świadczenie w kwocie 300 zł przyznawane będzie na każde uczące się dziecko (w szkole: podstawowej, dotychczasowym gimnazjum, ponadpodstawowej i dotychczasowej ponadgimnazjalnej, artystycznej, w której realizowany jest obowiązek szkolny lub nauki, a także w młodzieżowym ośrodku socjoterapii, specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym, specjalnym ośrodku wychowawczym oraz ośrodku rewalidacyjno-wychowawczym).
Świadczenie przyznawane jest raz w roku, bez względu na dochód rodziny. Może wystąpić o nie rodzic, opiekun prawny, opiekun faktyczny, a nawet rodzina zastępcza, czy dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej. Świadczenie „Dobry Start” przysługuje do ukończenia przez dziecko lub osobę uczącą się: 20. roku życia lub 24. roku życia – w przypadku niepełnosprawnych dzieci lub osób uczących się.
A jakie są wyjątki od tej reguły?

Więcej w papierowym wydaniu “Tygodnika Ponidzia”. 

Udostępnij.

Dodaj komentarz