Rozmawiali o buskim hospicjum

0

          Od października 2017 roku w Busku-Zdroju funkcjonuje hospicjum, świadczące usługi dla trzech powiatów: buskiego, kazimierskiego i pińczowskiego.  19 stycznia w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju spotkali się burmistrzowie, wójtowie i przedstawiciele gmin sąsiednich, aby omówić działalność placówki.
Hospicjum_sesja

 

 

 

 

 

Inicjatorem spotkania byli burmistrz Waldemar Sikora oraz Marian Jaworski prezes Fundacji św. Brata Alberta, która prowadzi hospicjum. O trudnej sytuacji finansowej placówki opowiedział Jarosław Zatorski społeczny dyrektor hospicjum, który apelował o wsparcie i dotacje dla placówki.  Maria Jędrzejczyk kierownik hospicjum nakreśliła zasady przyjmowania pacjentów, leczenia ich oraz sytuacje z jakimi na co dzień zmaga się personel.

Burmistrz Waldemar Sikora podkreślił, że działalność na początku funkcjonowania jest zawsze najtrudniejsza, dlatego wsparcie sąsiednich samorządów, którym również służy hospicjum jest bardzo potrzebne. Zachęcał też do propagowania idei działalności hospicjum i pomocy w formie darowizn finansowych i rzeczowych.

Obecni na spotkaniu samorządowcy zgodnie stwierdzili, że buskie hospicjum jest niezbędne, tym bardziej, że jako jedyne działa w południowej części województwa świętokrzyskiego. Złożyli deklarację wsparcia placówki.

                                                                                                   EHR

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com