Rosjanie docenili świętokrzyskie

0

Blisko sto firm z branży hotelowo-turystycznej z kraju i regionu oraz ponad 30 touroperatorów  z Rosji, wzięło udział w tegorocznym XV jubileuszowym Polsko-Rosyjskim Forum Turystycznym „Eto Polsza”. Forum, które od lat organizowane jest przez Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Federacji Rosyjskiej,   w tym roku po raz pierwszy odbyło się w województwie świętokrzyskim.

Tegoroczna edycja Forum, które odbyły się w sali konferencyjnej sanatorium Marconi  w Busku-Zdroju, poświęcona była m.in. promocji turystyki prozdrowotnej w regionie świętokrzyskim. Jak podkreśla Magdalena Krucz – dyrektor zagranicznego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Moskwie oraz główny organizator forum, w programie zaplanowano m.in. dwustronne rozmowy handlowe w formie workshopu, które umożliwiły polskiej branży turystycznej prezentację swojej oferty i nawiązanie nowych kontaktów handlowych z rosyjskimi biurami podróży. Jak mówi, zainteresowanie współpracą jest duże.

– Rosjanie cenią sobie przede wszystkim jakość usług  i stosunek jakości do ceny, ponadto chętnie jeżdżą na takie turnusy i nie oszczędzają na zdrowiu. Rosjanie chcę współpracować, chcą nawiązać kontakty z biurami czy obiektami – mówi Magdalena Krucz.

Z kolei Irina Tyurina – rzecznik Rosyjskiej Unii Przemysłu Turystycznego, a tym samym przedstawiciel społeczności rosyjskiej podkreśla, że Polska Organizacja Turystyczna jest jedyną organizacją, która co roku poprzez organizacje wydarzenia, pokazuje touroperatorom nowe regiony. Rzecznik dodaje że region świętokrzyski jest bardzo przyjemny, gościnny i słoneczny.

– Jesteśmy zachwyceni wysokim poziomem sanatoriów oraz z bardzo dobrą bazą hotelową. Po kryzysie w 2014 roku, liczba podróży do Polski zmalała. Miejmy nadzieję, że to zainteresowanie Polską wśród turystów z Rosji wzrośnie – mówi Irina Tyurina.

Gospodarzem wydarzenia jest województwo świętokrzyskie, z kolei współorganizatorami jest m.in. Miasto i Gmina Busko-Zdrój oraz Hotel Bristol. Grzegorz Gałuszka – radny sejmiku wojewódzkiego występując jako przedstawiciel województwa zaznaczył, że region…więcej w papierowym wydaniu Tygodnika Ponidzia

Udostępnij.

Dodaj komentarz