Reprezentacja Polski wygrała ze Szkotami… w Busku!

0

Piłka nożna
Takiego wydarzenia od lat nie było w Busku. W minioną środę, 20 września w słonecznym mieście odbył się mecz towarzyski reprezentacji piłki nożnej Polski i Szkocji, do lat 16. Niestety, tym razem słoneczko w herbie nie pomogło. Było zimno i deszczowo.mecz Polska-Szkocja036Niesprzyjająca aura nie popsuła jednak humorów kibiców. A tych było sporów.  Fanatycy piłki nożnej zagrzewali do boju  młodych piłkarzy okrzykami. Co rusz słychać było: „Polska gola!”, „do boju biało-czerwoni” czy „biało-czerwone to barwy niezwyciężone”. mecz Polska-Szkocja062
Jak widać, podopieczni trenera Przemysława Małeckiego okrzyki wzięli sobie bardzo do serca. Już w 3 minucie meczu, padł pierwszy gol. Szkoci jednak nie czekali długo na odrobienie strat i  ruszyli do ataku, zdobywając bramkę tuż przed przerwą  Pierwsza część spotkania zakończyła się remisem 1:1.

mecz Polska-Szkocja034Druga połowa meczu zdecydowanie należała do naszych, zdobyli bowiem kolejne 3 gole! W rezultacie mecz zakończył się zwycięstwem młodej reprezentacji Polski 4:1. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli: Nathan Wahlig, Michał Rakoczy (2) i Bartosz Zynek. Polska zagrała w składzie: Kacper Bieszczad – Łukasz Bejger, Arkadiusz Baran, Marcel Wszołek (70. Gabor Grabowski), Jakub Kamiński, Michał Rakoczy (65. Oskar Krzyżak), Jakub Iskra (70. Jakub Niewiadomski), Nathan Wahlig, Jakub Górski (41. Bartosz Zynek), Pascal Polonski (41. Dawid Rezaeian), Kacper Sadłocha (55. Daniel Dudziński).

mecz Polska-Szkocja092
Busko zdecydowanie należy pochwalić za bardzo dobrą oprawę meczu. Piłkarze na boisko zostali wprowadzeni przez milusińskich z przedszkola „Słoneczko”. Zaprezentowano także flagi drużyn i odegrano hymn. O bezpieczeństwo dbała liczna ochrona.
mecz Polska-Szkocja138
Do minusów trzeba jednak zaliczyć pogodę, to zdecydowanie. Kibice zwrócili również uwagę, że na buskim stadionie przydałoby się nagłośnienie, jak nam powiedzieli: „takie z prawdziwego zdarzenia”. mecz Polska-Szkocja131

Być może oczekiwania i marzenia kibiców zostaną spełnione, bowiem podczas przerwy, burmistrz Buska- Zdroju Waldemar Sikora i prezes świętokrzyskiego zarządu piłki nożnej Mirosław Malinowski podpisali list intencyjny. W dokumencie tym jest mowa właśnie o modernizacji i rozbudowie buskiego obiektu sportowego.

mecz Polska-Szkocja127
Sportowe wydarzenie było także okazją do nadania odznaczeń. Brązową odznaką Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej uhonorowano Jerzego Lisa, Grzegorza Załęckiego, Rafała Prędkiego. Srebrna odznaka ŚZPN została przyznana: Włodzimierzowi Wróblowi, Annie Sikorze, Marcinowi Misztalowi, Markowi Kosińskiemu i Mari Cholewie. Z kolei Tadeusz Banaszewski, Kazimierz Krzemiński, Tadeusz Krzemiński, Jerzy Michał Palusiński nagrodzeni zostali złotą odznaką ŚZPN. mecz Polska-Szkocja128
Warto wspomnieć na zakończenie, że pierwszy mecz ze Szkotami, który odbył się w Staszowie, również zakończył się wygraną kadry z naszego kraju 4:1.