Remont miejskiego stadionu

1

10 kwietnia w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, podpisana została umowa na przebudowę stadionu sportowego przy ul. Kusocińskiego.
W ramach zadania powstaną 4 boiska: boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią, 3 boiska piłkarskie trawiaste wyposażone w piłkochwyty, odwodnione, z zamontowanym systemem zraszania. Zamontowane zostaną też bramki, ławki dla zawodników rezerwowych i tablice wyników. Przy boisku ze sztuczną trawą wybudowane będą trybuny oraz oświetlenie.
stadion1
Inwestycja obejmie też budowę boiska wielofunkcyjnego (do gry w koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę i tenis), kortu do squasha oraz placu do jazdy na rolkach.
Przebudowane zostaną 2 korty tenisowe, zagospodarowane zadaszonymi trybunami, oświetlone i ogrodzone.
Projekt zawiera również remont budynku szatniowego, w tym: wnętrz, wykonanie przewiewów wentylacyjnych, termomodernizację, wymianę schodów zewnętrznych i pokrycia dachu oraz wymianę przyłącza kanalizacji deszczowej.
Zagospodarowanie terenu obejmie: nowe ogrodzenie, położenie kostki betonowej i umocnienie skarp.
Wykonawcą zadania jest firma S-SPORT Sp. z o.o. z Katowic. Zakończenie prac zaplanowano w listopadzie br. remont_stadionu
Zadanie dofinansowane jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2017.

Opr. UMiG Busko

Udostępnij.

1 komentarz

  1. Z opisu wynika, że będzie piękny obiekt sportowy, zwłaszcza jak na możliwości miasta wielkości Buska-Zdroju. Brawo władze samorządowe, za inicjatywę, odwagę, operatywność i docenienie potrzeb mieszkańców, w tym młodzieży chcącej uprawiać sport.
    Mam nadzieję, że w ślad za rozbudową obecnego obiektu, zwiększy się także liczba imprez sportowych, ich jakość, atrakcyjność, a także uczestnictwo w nich kibiców i sympatyków.
    Dzięki. Powodzenia!

Dodaj komentarz