Remont dachu i stroje dla KGW

0

Takie inwestycje będą możliwe dzięki pozytywnemu przyjęciu dwóch wniosków przygotowanych przez Gminę Kazimierza Wielka do konkursu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej”. Konkurs ogłosił marszałek województwa świętokrzyskiego.

Pierwszy z wniosków dotyczy remontu dachu na świetlicy wiejskiej w Słonowicach. Prace na obiekcie już trwają, a ich efekt wszyscy będziemy mogli podziwiać podczas gminnych dożynek, które odbędą się 20 sierpnia w Słonowicach właśnie.

Realizacja drugiego wniosku zatytułowanego „Nasza tradycja naszą przyszłością” pozwoli zakupić stroje ludowe dla pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Broniszowie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAUmowy z rąk marszałka Adama Jarubasa podczas spotkania w Pińczowie odebrali pracownicy kazimierskiego ratusza – Agnieszka Styczeń i Marek Pikulski.

Dodajmy jeszcze, że gmina złożyła także wnioski o dofinansowanie kolejnych inwestycji, tym razem w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jeśli komisja weryfikująca oceni go pozytywnie gmina zakupi nowe witacze i tablice promujące walory turystyczne gminy, które staną przy wjazdach na teren gminy. Ponadto nowe wnioski dotyczą także budowy deptaka do zbiornika retencyjnego oraz zagospodarowania terenu wokół świetlicy wiejskiej w Donosach.

Czy wnioski przejdą? Decyzja w tym temacie zapadnie być może pod koniec tego roku.

Joanna Strączek 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com