Rajdem po „Ziemi Ponidzia” zakończyli sezon

0

Jak co roku w Siesławicach w gminie Busko-Zdrój, odbyła się kolejna edycja, popularnego na ziemi buskiej – Rajdu Kolarskiego po Ziemi Ponidzia. Aż 10 osób, w tym radny Bogdan Błaszczyk, otrzymało pamiątkowe puchary.
Przypomnijmy, że Rajd Kolarski, to wydarzenie cykliczne. Zaś misją organizatorów jest popularyzacja kultury fizycznej i sportu. Jak poinformował nas Stefan Kowalczyk – prezes Stowarzyszenia Buskiego Towarzystwa Cyklistów, w tym roku miłośnicy dwóch kółek postanowili zorganizować rajd na początku października.

rajd kolarskiWśród kobiet najlepsza okazała się Beata Tometczak ze Stopnicy. Z kolei w kategorii mężczyzn wyróżniono aż 6 panów. W tzw. grupie A, I miejsce zajął Zbigniew Kowalczyk z Siesławic, srebro wywalczył Mariusz Karczewski z Buska-Zdoju, z kolei brąz otrzymał Włodzimierz Tometczak ze Stopnicy.
Kolejno w grupie B, najlepszy okazał się Bogdan Fortuna z Chrobrza, II miejsce zajął Leszek Buczyński z Chrobrza. Na trzecim miejscu wylądował Robert Kumor z Buska-Zdroju.
W ostatniej grupie C. złoto wywalczył Stefan Kowalczyk w Siesławic. Tuż za nim na podium stanął Robert Chrzanowski z Buska-Zdroju. Brąz wywalczył z kolei Jerzy Dul z Ostrowca Świętokrzyskiego.
Pamiątkowy puchar za promocję kolarstwa na Ponidziu otrzymał Bogdan Błaszczyk – obecny radny rady miejskiej w Busku-Zdroju.
Podsumowaniem rajdu, a zarazem zakończeniem sezonu kolarskiego było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.
Przypomnijmy, że organizatorem wydarzenia jest Buskie Towarzystwo Cyklistów.

/mg/

Udostępnij.

Dodaj komentarz