RADZANÓW z cyklu “szlakiem buskich sołectw”

0

Kierujemy się w stronę Nowego Korczyna. Zatrzymujemy się w miejscowości położonej w widłach dwóch małych rzek – w Radzanowie. Ze zdrojowej części miasta prowadzi tu ścieżka rowerowa. Miejscowość jest także kojarzona z mieszczącym się tutaj zalewem rekreacyjnym.
Wieś liczy około stu domostw. Sołtysuje tutaj Jolanta Żurek. Pani Jolanta gospodaruje tutaj od 2015 roku.

Na przestrzeni lat fundusz sołecki przede wszystkim wydawany był na remont i wyposażenie świetlicy wiejskiej. Prace remontowo-budowlane, które były prowadzone tutaj w 2014 roku kosztowały 12 800 złotych, w 2015 roku zaś pochłonęły 15 800 złotych. Między innymi odmalowano ściany, wyremontowano podłogi i sanitariaty…

W 2016 roku, również z funduszu sołeckiego, który Radzanów otrzymał z Urzędu Miasta i Gminy Busko, mieszkańcy postanowili zakupić wyposażenie do obiektu. Były to meble, krzesła i stoły oraz sprzęt AGD: lodówka i kuchenka gazowa.
Jak mówi pani sołtys, świetlica nie posiadała jednak ogrzewania… Aby obiekt i wyposażenie zimą nie uległy zniszczeniu, w kolejnych latach fundusz sołecki postanowiono przeznaczyć właśnie na ten cel. W 2017 zrobiono dokumentację projektową ogrzewania gazowego i rozpoczęto pierwszy etap instalacji, teraz trwa drugi etap.

Mieszkańcy Radzanowa już myślą, na co przeznaczą kolejny fundusz sołecki. Decyzję podejmą jednak na zebraniu….

ET
radzanów (1) radzanów (2)

 

 

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz