Pytanie do Marszałka Województwa Świętokrzyskiego

0

Pytanie do Adama Jarubasa, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego
– Panie Marszałku, w ubiegłym tygodniu Zarząd Województwa zdecydował o przekazaniu 3,5 miliona złotych z samorządowego budżetu dla trzech marszałkowskich szpitali. Na co „pójdą” te pieniądze?
Adam JarubasAdam Jarubas: – Dokładnie 3 miliony 355 tysięcy złotych trafi do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach i Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze. To są placówki specjalistyczne, w których leczeni są pacjenci z terenu całego województwa, czyli służące wszystkim mieszkańcom regionu. Co roku przekazujemy pieniądze i z własnego budżetu, i z funduszy unijnych na rozwój tych placówek – rozbudowę, doposażenie w nowoczesny sprzęt itd. Tym razem przekazujemy 3,5 mln złotych głównie na nową aparaturę medyczną, ale także konieczne remonty w tych szpitalach.
Najwięcej, bo aż 3 miliony 120 tysięcy złotych otrzyma Szpital św. Rafała w Czerwonej Górze. Gdzie w miejscu dawnej kuchni powstanie przychodnia przyszpitalna, powstanie tez nowa apteka szpitalna, która obecnie zlokalizowana jest w różnych punktach obiektu. Szpital planuje też zakup m.in. 20 respiratorów do wentylacji mechanicznej na potrzeby Ośrodka Domowej Wentylacji Mechanicznej, dodatkowego aparatu USG, co pozwoli na zwiększenie liczby wykonywanych badań diagnostycznych.
Z kolei dotacja dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach w wysokości 210 tysięcy złotych przeznaczona jest na zakup m.in. mikroskopów ambulatoryjnego i operacyjnego oraz defibrylatora. Nowa aparatura doposaży Klinikę Otolaryngologii i służyć będzie najmłodszym pacjentom szpitala, umożliwiając zabiegi operacyjne z zakresu otolaryngologii dziecięcej. Pozwoli to na rozwój dziecięcej otolaryngologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Zwłaszcza, że mamy już kadrę przygotowaną do przeprowadzania tego typu zabiegów u najmłodszych pacjen

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com