Przyjechała odprowadzić ciągnik. Była pod wpływem alkoholu

0

W sobotę, w samo południe policjanci ruchu drogowego w Pierocicach, w gminie Działoszyce zatrzymali do kontroli drogowej pijanego traktorzystę. Aby jego sprzęt rolniczy nie znalazł się na parkingu policyjnym mężczyzna poprosił swoją znajomą, aby przyjechała na miejsce i odprowadziła pojazd. Jak się później okazało sama była pod wpływem alkoholu.

Jak informuje Damian Stefaniec – rzecznik KPP w Pińczowie, podczas długiego weekendu policjanci w całym kraju prowadzili wzmożone działania w celu zapewnienia  bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mimo to niektórzy kierowcy decydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Tak też się stało 2 czerwca. W sobotę,  policjanci  zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy prowadzony przez  nietrzeźwego 42–letniego kierowcę.  Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że ma on promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo nie miał  przy sobie żadnych dokumentów.

– Mężczyzna wezwał znajomą, która na miejsce przyjechała swoim autem. Praktyka nakazała mundurowym sprawdzić również stan trzeźwości kobiety, która pojawił się po odbiór pojazdu. Przeczucie okazało się jak najbardziej trafne, gdyż 37-letnia kobieta również była pod wpływem alkoholu. Pierwsze badanie stanu trzeźwości wskazało 0,21 promila w wydychanym powietrzu. W takim stanie kobieta zdecydowała się wsiąść za kółko i próbowała odebrać inny pojazd z rąk policjantów – podaje rzecznik.

Mężczyźnie za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kobieta odpowie zaś za wykroczenie jazdy po użyciu alkoholu, za które grozi kara grzywny.

Podczas jednej kontroli dwóch kierowców straciło prawo jazdy. Oboje mogą również otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów./mg/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com