Przygotowania do piłkarskiej jesieni

0

Powoli obserwujemy jak kluby z Ponidzia zbierają siły na nowy sezon. Pierwsze zmiany poczyniło Towarzystwo Sportowe 1946 Nida Pińczów. Pod koniec czerwca dowiedzieliśmy się, że dotychczasowy trener – Robert Szczygieł nie poprowadzi zespołu w kolejnym sezonie. Szkoleniowiec wielokrotnie podkreślał, że funkcję obejmuje tymczasowo – do końca sezonu. W ostatnich siedmiu spotkaniach minionego już okresu rozgrywkowego Nida wygrała cztery razy, co pozwoliło jej utrzymać miejsce w czwartej lidze.

Zanim jeszcze wakacje rozpoczęły się na dobre, zarząd klubu ogłosił, kto poprowadzi pińczowian podczas tegorocznej piłkarskiej jesieni. Nowym trenerem został Paweł Wijas. To do niedawna jeszcze trener konkurenta Nidy w lidze – Nidzianki Bieliny. Wijas ma 37 lat, na swoim koncie odnotował m.in. awans Sokoła Rykoszyn z A-klasy do czwartej ligi. Jako grający trener występował także jako obrońca LKS-u Bolmin. Nowy trener Nidy pierwsze zajęcia przygotowawcze do sezonu poprowadzi już dziś (11 lipca- wtorek).

herby

Zmiany dotknęły też spadkowicza z klasy okręgowej – Gródu Wiślica. Przemysławowi Gruchale, któremu nie udało się utrzymać zespołu w lidze, podziękowano za pracę z drużyną. Jego miejsce zajmie kapitan drużyny – Marek Sobura.

Wiadomo już też, że trenerem Strzelca Chroberz nie będzie dotychczasowy szkoleniowiec Robert Szczygieł, który o mały włos nie awansował z zespołem do A-klasy. Szczygieł prowadził zespół w ostatnim sezonie i pod okiem tego szkoleniowca drużyna nabrała wiatru w skrzydła. Jak poinformował nas kierownik zespołu z Chrobrza, Paweł Bochniak, piłkarzy w nadchodzącym sezonie trenować będzie Tomasz Czyszczoń. Nowa twarz w zespole, to dotychczasowy kierownik Grodu Wiślica i trener sekcji juniorów w tym klubie. Z pochodzenia jest góralem. W swoim sportowym CV ma m.in. występy w zespole Orkan Łaba Wyżna (woj. małopolskie).

O roszadach w składach ponidziańskich zespołów napiszemy już niedługo.

/kl/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com