Przejechał tuż przed mknącym pociągiem

0

Wiele szczęścia miał 22-letni mężczyzna, który w sobotni wieczór widząc czerwone światło i słysząc sygnał ostrzegawczy, nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym i  w ostatniej chwili  przejechał przez  tory. Od wypadku dzieliły tylko sekundy.

Jak informuje Tomasz Piwowarski z KPP w Busku-Zdroju, całą sytuację  i nierozsądne zachowanie 22-latka, zauważyli stopniccy policjanci, którzy tego wieczoru, patrolowali gminę Tuczępy.

– W chwili gdy zapaliło się czerwone światło i zabrzmiał dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, zamiast zatrzymać się i zaczekać na przejazd drezyny kolejowej, dodał gazu i przejechał przez tory. Maszynista, aby uniknąć zderzenia zmuszony był do nagłego hamowania  – relacjonuje rzecznik.

Jak dodaje Tomasz Piwowarski, mundurowi z Komisariatu Policji w Stopnicy dogonili i zatrzymali kierowcę samochodu marki bmw. Jak się okazało, na fotelu pasażera siedziała również 21 – letnia kobieta.

Za tak rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa dla pasażerki, mundurowi natychmiast zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Dodatkowo za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mężczyzna odpowie przed sądem. /mg/

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz