Przedświąteczna niedziela w sportowym klimacie

0

Rekordowa liczba 11 drużyn stanęła do piłkarskiej rywalizacji, to więcej niż w poprzednich edycjach.

W niedzielę 23 grudnia 2018 roku, na parkiecie hali Zespołu Placówek Oświatowych w Kijach odbył się Bożonarodzeniowy Turniej Halowej Piłki Nożnej. Imprezę uroczyście otworzył inicjator wydarzenia Sylwester Fiuk. Najmłodszy radny w regionie podziękował wszystkim za przybycie, kierując miłe słowo również w kierunku dotychczasowego organizatora rozgrywek Grzegorza Woźniczki.

SONY DSC

Turniej składał się z kilku etapów. Wpierw, spośród wszystkich zgłoszonych drużyn stworzono 4 grupy, z których do etapu pucharowego awansowały po 2 zespoły. Dalsza rywalizacja przebiegła już w systemie drabinkowym; czyli ćwierćfinały, półfinały, mecz o trzecie miejsce i wreszcie finał.

Do tego punktu udało się dotrzeć drużynom z Czechowa i Włoszczowic. W ostatecznym pojedynku zwyciężyli zawodnicy z Czechowa. Mecz zakończył się rezultatem 1:0. Z kolei trzecie miejsce na podium zajął zespół ze Stawian.

Laury powędrowały także do indywidualnych sportowców. Tytuł najlepszych strzelców zdobyli Dawid Stępień i Arek Terech, którzy w Bożonarodzeniowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej zdobyli po 7 bramek. Najlepszym bramkarzem zaś został Marcin Mołdawa z Czechowa.

SONY DSC

Nagrody i dyplomy wręczał wójt Gminy Kije Tomasz Socha, w asyście Sylwestra Fiuka. Gospodarz gminy z radością podkreślił fakt dużej frekwencji na imprezie, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu sportem zwłaszcza wśród najmłodszej części społeczności gminnej. Dodajmy, iż dla wielu piłkarzy udział w świątecznym turnieju był zarazem debiutem w piłkarskiej karierze.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się zainicjować w naszej gminie halową ligę futsalu. Tej zimy na pewno także odbędą się potyczki szachowe, mecze siatkówki i rozgrywki w tenisie stołowym. Już dziś serdecznie zapraszam na te wydarzenia”mówił wójt Tomasz Socha.

Mecze w Bożonarodzeniowym turnieju sędziował Grzegorz Toboła z Pińczowa.

„Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, dyrektorowi Mariuszowi Kudasiewiczowi zaś dziękujemy za udostępnienie hali sportowej”powiedział Sylwester Fiuk zamykając turniej.

SONY DSC

SONY DSC

Oto ostateczna klasyfikacja piłkarskich zmagań:Czechów, Włoszczowice, Stawiany, Pajęczaki FC, Wierzbica, Umianowice, Kliszów, JSB, Kokot, Młode Wilki, Kubuś i Przyjaciele.

Opr. Joanna Strączek

Udostępnij.

Dodaj komentarz