Przed domem uprawiał konopie, a w domu trzymał susz

0

W miniony piątek, policjanci z komisariatu w Stopnicy zatrzymali 49 – latka. Przed domem mieszkańca gminy Solec – Zdrój stróże prawa zabezpieczyli okazały krzak konopi indyjskich, a w mieszkaniu mężczyzny znaleźli susz roślinny.

Stopniccy policjanci podejrzewali, że jeden z mieszkańców gminy Solec – Zdrój zajmuje się uprawą konopi indyjskich. W piątek pojechali do miejsca zamieszkania 49 – latka. Przed domem, w którym mieszka mężczyzna, stróże prawa zauważyli prawie 2,5 metrowy krzew, wyglądem i charakterystycznym zapachem przypominający konopie indyjskie.

Funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez 49 – latka, znaleźli i zabezpieczyli susz roślinny oraz liście konopi. Wstępne badanie testerem potwierdziło, że susz roślinny to marihuana. Mężczyzna przyznał się do uprawiania konopi i wytwarzania z tej rośliny marihuany. Wskazał miejsce gdzie przechowywał łodygi roślin, z których pozyskał susz. Zabezpieczony krzew, łodygi oraz susz roślinny trafią do policyjnego laboratorium.   

Jeżeli ekspertyza laboratoryjna potwierdzi, że jest to krzew konopi innych niż włókniste, a susz to marihuana, za takie przestępstwo może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP, Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz