Pożegnali przedszkole na wesoło. Towarzyszyła im znana lokalna poetka!

0

„…Żegnaj przedszkole, żegnaj kochane, za chwilę uczniem każdy z nas się stanie, zamiast zabawek, zeszyty książki, weźmiemy w swoje malutkie rączki. Damy sobie radę nie martwcie się, w szkole jest wesoło nie martwcie się …” – tak m.in. śpiewały 6-latki, podczas uroczystego apelu z okazji ukończenia Niepublicznego Przedszkola „Smerfuś” w Busku-Zdroju. Honorowym gościem była Grażyna Buske – rodzima pisarka, która jak podkreśliła Anna Mazur – dyrektor placówki, jest przyjacielem przedszkola i w wielu utworach ciepło pisze o dzieciach i o tym, co się dzieje w „Smerfusiu”.

– Co to dzisiaj się dzieje? Wszyscy tacy wystrojeni, mają w rękach zabawki. Ty masz piłkę, ty walizkę. Dlaczego ubraliście się tak dziwnie? Kto mi powie? – pytała Anna Mazur – dyrektor Niepublicznego Przedszkola Smerfuś w Busku-Zdroju. – Jedziemy na wakacje! – odpowiedziały dzieci. A dlaczego tak wcześnie? – ponownie spytała dyrektorka. – Bo my jesteśmy zerówka – odpowiedziały dzieci. Taką oto, humorystyczną scenką, rozpoczęły się uroczystości związane z zakończeniem „zerówki”, które w tym roku zostały połączone z piknikiem rodzinnym. Zanim jednak oddano przedszkolakom głos, pani dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych szczególnie serdecznie i gorąco. W tak upalny dzień pani Anna pokłoniła się wszystkim mamusiom, tatusiom, ciociom, wujkom, babciom oraz dziadziusiom.

zakończenie 6-latków Smerfuś - Busko (52)

– Dzieci bardzo przeżywają ten dzień. Niestety musimy jednak się pożegnać. Byliśmy ze sobą kilka lat…ale pożegnania nadszedł czas. W ciągu roku, bardzo chętnie spotykaliśmy się na wspólnych uroczystościach, na zabawie, nawet i na wyczynach sportowych. Myślę, że i te chwile spędzimy równie miło – mówiła dyrektorka placówki, podkreślając zarazem, że dzieci w „Smerfusiu ” zawsze bawią się radośnie, są wesołe i zdrowe.

Po kilkunastu minutowym artystycznym programie, w którym przedszkolaki bardzo pięknie zaśpiewały, wypowiedziały swoje życzenia i obiecały, że będą pilnie się uczyć, będą bardzo grzeczne i że dadzą sobie radę, przyszedł czas na niespodzianki i dyplomy!

zakończenie 6-latków Smerfuś - Busko (39)

– Proszę o gorące brawa, bo dzieci naprawdę bardzo dzielnie zniosły ten upał. Pamiętajcie, że jesteście bardzo dobrze przygotowani. Mówicie i śpiewacie po polsku, po angielsku oraz po hiszpańsku – wielkie brawa! – zwróciła się do publiczności Anna Mazur.

Ale żeby tej uroczystości i tradycji stało się zadość, pani Grażyna Buske przeczytała dzieciom fragment utworu ze swojej nowej książki. Dyrektorka podkreśliła, że to właśnie książeczki od pani Grażyny, to wspomniane upominki dla dzieci, które kończą pobyt w przedszkolu.

– Piękne opowiastki…Myślę, że będzie to lektura nie tylko dla dziecka, ale również dla mamy i taty. Dzięki tym książeczkom poznajemy Ponidzie, okoliczne miejscowości naszej ziemi – powiedziała dyrektorka wręczając maluchom pamiątkowe dyplomy ukończenia Przedszkola Niepublicznego „Smefruś” w Busku-Zdroju. A kto chciał, mógł podejść do poetki i otrzymać autograf Grażyny Buske!

Jednym ze wzruszających punktów uroczystości były podziękowania dzieciom za piękne lata, za śpiewy, tańce. Wyrazy wdzięczności za trud, za wysiłek, ale i za ogromną satysfakcję, trafiły również do wychowawców 6-latków – pani Doroty Wąsik oraz pani Barbary Marzec. Kolejne piękne życzenia skierowano do pani Krystyny Płatos, która po 40 latach pracy w przedszkolu, przechodzi na emeryturę.

– „Po każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zatrzymać na nowo” za wieloletnią współpracę, za życzliwość i sumienność, pyszne zdrowe posiłki. To był zaszczyt z panią współpracować – powiedziała dyrektorka, życząc zdrowia, radości i wspaniałych wspomnień na nowej drodze, dołączając do podziękowań kwiaty od dzieci, kartkę z podpisami wszystkich pracowników i maskotkę kucharza.

Z kolei podziękowania za twórczość, wieloletnią współpracę, za czas spędzony w świecie opowiastek i poezji – kadra pedagogiczna „Smerfusia” – skierowała do Grażyny Buske.

Za wspólne lata, za trud włożony w wychowanie dzieci – winszowali również reprezentanci rodziców.

Na zakończenie oficjalnej części wydarzenia, pani dyrektor zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy – podczas rodzinnego pikniku. Niespodzianką dla wszystkich przybyłych była galeria przepięknych prac wykonanych przez dzieci. M. Gajda

Udostępnij.

Dodaj komentarz