Pożar w Stawiszycach. Płonęła szklarnia

0

Najprawdopodobniej to zaprószenie ognia było przypuszczalną przyczyną pożaru jaki wybuchł  w Stawiszycach w gminie Złota w powiecie pińczowskim. Ogień strawił część wnętrza szklarni.

Do zdarzenia doszło 31 maja, około godziny 17.00. Jako pierwsza na miejscu zjawiła się jednostka OSP ze Złotej, która została zadysponowana przez SK KP PSP w Pińczowie.

Autor: OSP KSRG ZŁOTA

Autor: OSP KSRG ZŁOTA

Jak poinformował nas Paweł Obważanek – rzecznik KP PSP  w Pińczowie, pożar obejmował część wyposażenia wnętrza szklarni – o konstrukcji metalowo- szklanej, o wymiarach 12 na 8 metrów. Bezpośrednim pożarem zagrożone były zlokalizowane w pobliżu tunele foliowe  oraz murowane budynki, stodoły i przechowalnie warzyw.

Jak dodaje rzecznik, spaleniu częściowe uległo wyposażenie wnętrza szklarni, a przede wszystkim półki, plastikowe beczki itp.

W akcji gaśniczej, która jak podaje rzecznik KP PSP w Pińczowie, trwała niecałe półtora godziny, wzięły udział również zastępy: JRG PSP PIŃCZÓW , OSP KSRG Chroberz oraz OSP Pełczyska. Na miejscu pracowała również policja. /mg/

Udostępnij.

Dodaj komentarz