Pożar w Baranowie. Przyczyna? Zwarcie

0

27 stycznia okazał się pechowy również dla mieszkańców Baranowa, wsi położonej w gminie Busko-Zdrój. W godzinach przedpołudniowych doszło tam do pożaru garażu.

Jak poinformował nas Jarosław Baran – rzecznik PSP w Busku-Zdroju pożarem objęty został garaż przyległy do budynku gospodarczego. Jak dodaje rzecznik, przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej, w wyniku której zapalił się również kompresor ciśnieniowy.

– Mieszkańcy tuż po zgłoszeniu zdarzenia nie siedzieli bezczynnie. Oczekując strażaków zdołali wyprowadzić z garażu samochód osobowy i spalony kompresor ciśnieniowy, po czym przystąpili do gaszenia pożaru używając w tym celu gaśnic proszkowych – relacjonuje Jarosław Baran – rzecznik KP PSP w Busku-Zdroju.

Do zdarzenia dyżurny PSP w Busku-Zdroju zadysponował dwa zastępy z JRG PSP z Buska-Zdroju oraz jednostkę OSP Zbludowice.

Działania zastępów w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przewietrzeniu pomieszczenia. Następnie strażacy za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzili miejsca o podwyższonej temperaturze, zaś detektorem wielogazowym sprawdzono pomieszczenia na zawartość substancji niebezpiecznych.

 

 

 

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz