AKTUALIZACJA:Pożar przed pińczowską „Mrówką”

0

Tuż po godzinie 15:30 stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie otrzymało zgłoszenie o pożarze w pobliżu składu budowlanego na ulicy Grodziskowej w Pińczowie. Do zdarzenia zadysponowano pełną obsadę pińczowskiej strażnicy oraz jednostki ochotniczych straży pożarnych położone najbliżej zdarzenia.

Strażacy po przyjeździe na miejsce akcji zastali objęte pożarem składowisko wełny mineralnej oraz kontener na śmieci. Przed przybyciem straży pożarnych pracownicy sklepu przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego próbowali ograniczyć rozprzestrzenianie się pożaru, jednak bezskutecznie z uwagi na rozmiar zdarzenia. Rozwijający się pożar zagrażał sąsiednim obiektom, w tym budynkowi handlowemu oraz obiektom typu namiotowego, gdzie przechowywane były materiały palne.

pożar mrówka (1)

Strażacy niezwłocznie przystąpili do działań podając prądy wody na ognisko pożaru oraz przede wszystkich chroniąc zagrożone obiekty budowlane i składowiska. Dzięki sprawnie prowadzonym działaniom oraz zaangażowaniu naszych funkcjonariuszy udało się obronić zagrożone obiekty i nie dopuścić do znacznych strat.

pożar mrówka (2)

Na miejscu zdarzenia Policja prowadziła czynności celem ustalenia przyczyn pożaru. W zdarzeniu poszkodowany został pracownik, który próbował opanować ogień przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego.

pożar mrówka (3)

Po opanowaniu pożaru strażacy dokonali sprawdzeń wszelkich zarzewi ognia przy użyciu kamery termowizyjnej. Działania zakończyły się przed godziną 21.

pozar mrówka (2)

 

pozar mrówka (1)

KP PSP Pińczów

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz