Pożar domu w Bogucicach

0

Kilku metrów sięgały płomienie, które wczoraj w nocy niemal doszczętnie strawiły dach budynku mieszkalnego w Bogucicach.

W nocy z 14 na 15 marca strażacy zostali wezwani do pożaru w Bogucicach Pierwszych (gmina Pińczów). Do akcji zadysponowana została pełna obsada pińczowskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Do podpińczowskiej miejscowości wyruszył średni i ciężki samochód gaśniczy, samochód specjalny wyposażony w drabinę. Do pomocy przybyła też jednostka ochotniczej straży pożarnej.

-Strażacy po przybyciu na miejsce zastali objęty pożarem wolnostojący, parterowy budynek jednorodzinny. W chwili wybuchu pożaru w domu przebywała jedna osoba, mężczyzna zdołał się ewakuować z budynku przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej, nie odnosząc żadnych obrażeń – relacjonuje Paweł Obważanek, oficer prasowy KP PSP.

-Strażacy podali w natarciu dwa prądy wody, w tym jeden z samochodu specjalnego drabiny. Z uwagi na płomienie sięgające kilku metrów, poza działaniami w natarciu, ratownicy prowadzili również działania w obronie sąsiedniego budynku, który był bezpośrednio zagrożony pożarem- podaje Obważanek.
Strażacy sprawnie przeprowadzili akcję i opanowali pożar, który wybuchł w domu, dzięki temu udało się uniknąć rozprzestrzenienia ognia na sąsiednie obiekty i budynki. Palne, drewniane elementy konstrukcyjne domu z pewnością nie ułatwiały tego zadania.

Akcję strażaków zakończył monitoring termowizyjny. Dzięki specjalnej kamerze ratownicy sprawdzali, czy wszystkie zarzewia zostały dogaszone. Dom przewietrzono, a o godz. 3.00 nad ranem wszystkie jednostki wróciły do strażnicy.

Efektem pożaru jest doszczętnie zniszczony dach budynku, wraz z konstrukcją. Częściowo spalił się też strop nad parterem. Konieczne były więc prace rozbiórkowe w budynku.

Jako wstępną przyczynę pożaru strażacy podają nieszczelność przewodów kominowych.

/kl/

fot. KP PSP Pińczów

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com