Pożar budynku mieszkalnego. Ogień ogarnął kotłownię i łazienkę

0

17 lutego w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Busku-Zdroju, wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Piasek Wielki w gminie Nowy Korczyn. Jedna osobą została poszkodowana.
Jak informuje Jarosław Baran – rzecznik KP PSP w Busku-Zdroju, na miesjcu pracowały trzy zastępy z JRG PSP z Buska-Zdroju oraz dwie jednostki OSP z KSRG z Nowego Korczyna i Starego Korczyna. Jak dodaje Jarosław Baran po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pożarem objęte są pomieszczenia łazienki i kotłowni usytuowane na parterze budynku.

– Działania zastępów straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w budynku oraz na podaniu jednego prądu wody w natarciu na źródło pożaru. Jednocześnie z prowadzonymi działaniami gaśniczymi udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy właścicielce budynku. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do oddymiania i wynoszenia nadpalonych elementów wyposażenia na zewnątrz budynku – relacjonuje oficer prasowy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego osoba poszkodowana została przekazana ratownikowi medycznemu. Pomieszczenia budynku zostały sprawdzone kamerą termowizyjną oraz miernikiem wielogazowym w celu potwierdzenia likwidacji zagrożenia.

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji ratowniczo-gaśniczej przeprowadzonej przez zastępy straży pożarnych udało się zminimalizować straty związane z powstaniem niszczycielskiego żywiołu.

Źródło: KP PSP w Busku-Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com