Powstały nowe miejsca zabaw i rekreacji

0

Gmina Nowy Korczyn to przykład gminy, która pamięta o najmłodszych mieszkańcach. Właśnie z myślą o milusińskich powstają miejsca gdzie będą mogli ze swoimi opiekunami spędzić czas wolny… oczywiście na zabawie!

Nowiutkie place zabaw powstały w Żukowicach i Grotnikach Małych. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia – teraz jest kolorowo i estetycznie. Dzieci mogą korzystać z huśtawek, zjeżdżalni, piaskownicy itp., czyli z wszystkiego co jest potrzebne do dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Dla bezpieczeństwa tereny te są ogrodzone. Zamontowane zostały także ławki, choć jak się domyślamy z nich częściej będą zapewne korzystać rodzice.

Plac zabaw w Grotnikach Małych

Plac zabaw w Grotnikach Małych

Inwestycje, które powstały z myślą o dzieciach, powstały w ramach projektu „Odnowa wsi świętokrzyskiej na 2018 r.”. Przedsięwzięcie realizowane było na podstawie umowy, jaką Urząd Nowego Korczyna podpisał z marszałkiem województwa świętokrzyskiego – Adamem Jarubasem.

Trzeba tu dodać, że również w ramach wspomnianego zadania modernizacje przeszła świetlica wiejska w Żukowicach. Zmodernizowany obiekt jest wręcz nie do poznania!  Co więc zostało zrobione? Przede wszystkim wymienione zostało…. więcej w papierowym wydaniu czasopisma. 

Udostępnij.

Dodaj komentarz