Powitajmy lato z Powiatem Pińczowskim

0

Już w najbliższą niedzielę 17 czerwca na placu przy hali widowiskowo – sportowej POKSTiR w Pińczowie odbędzie się festyn „Powitanie Lata” z okazji 20 -lecia Powiatu Pińczowskiego.
W bogatym programie m.in. popisy wokalne i taneczne utalentowanej młodzieży z terenu powiatu, występ Kapeli Ponidzie Maćka Sobonia i gala DISCO POLO z zespołami: Disco Boys, Respect i Blue Rey. Gościnnie na powiatowej scenie zobaczymy także uroczych małych Górali z zespołu „Małe Pieniny” z Krościenka, a gwiazdą wieczoru będzie nasza rodzima kapela folkowa „Pozytywnie Nakręceni”. Ten koncert rozpocznie się o godz. 18.45.
Zespół, który już od ponad 5 lat nakręca nas pozytywnie staje się coraz bardziej rozpoznawalny na muzycznej scenie. Kapela Marka Omasty występuje na imprezach w całej południowo – wschodniej Polsce, a publiczność bardzo sobie ceni ich muzykę. Warto sprawdzić, co przygotowali dla nas.
Ponadto, w programie wiele atrakcji towarzyszących; o 14.00 sprzed hali wystartuje jubileuszowy – V Rodzinny Rajd Rowerowy „Ścieżkami Jana Moskwy”. Rowerzyści powrócą do Pińczowa w godzinach popołudniowych i wówczas to, na koncertowej scenie odbędzie się podsumowanie rajdu i nagrodzenie uczestników.

Tym razem cykliści pokonają trasę o długości 40 km, wiodącą m.in. przez gminę Michałów, a konkretnie przez miejscowości: Michałów, Zagajówek, Zagajów, Wrocieryż i Tur Górny, jak również przez sąsiedni powiat jędrzejowski. Postój, odpoczynek i posiłek zaplanowano w sołectwie Bełk (gm. Imielno). Zapisów na rajd można dokonywać bezpośrednio przed imprezą w hali sportowej. Młodzież po 15 roku życia musi przy zapisie przedstawić pisemną zgodę rodziców. Dzieci oraz młodzież przed 15 rokiem życia mogą wziąć udział w rajdzie tylko pod opieką dorosłych.

Po ukończeniu imprezy, wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane dwa rowery. Jeden z nich ufundowała rodzina zmarłego starosty Jana Moskwy, fundatorem drugiego jednośladu jest starosta Zbigniew Kierkowski.

Ci, którzy wiedzą sporo o powiecie będą mogli wziąć udział w konkursach i quizach z nagrodami, dla chętnych przewidziano również atrakcje w powietrzu i na wodzie. Serdecznie zapraszamy! Początek imprezy o godz. 16.00.

Patronat medialny nad koncertem „Powitanie Lata” z okazji 20 -lecia Powiatu Pińczowskiego sprawuje m.in. „Tygodnik Ponidzia”, a organizatorami są: Starosta Pińczowski Zbigniew Kierkowski oraz Marek Omasta i firma PPH „Pińczowianka”

/a/

plakat powitanie lata

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com