Powiat inwestuje w młodzież

0

Milion złotych na projekt, który pozwoli doposażyć warsztaty szkolne i przeprowadzić cykl szkoleń – to kolejna już unijna dotacja dla pińczowskiego „Staszica”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W piątek 12 października 2018 roku z dyrekcją i młodzieżą Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica spotkał się marszałek Adam Jarubas. Gospodarz regionu świętokrzyskiego przywiózł ze sobą dokument potwierdzający dofinansowanie, a po jego podpisaniu przekazał go na ręce dyrektora Tadeusza Niewygody. W wydarzeniu uczestniczyli także gospodarze powiatu: starosta Zbigniew Kierkowski i wicestarosta Ryszard Barna oraz dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie: Anna Golik i Tomasz Pietrzykowski.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

To nie są pierwsze pieniądze przeznaczone na rozwój powiatowych placówek edukacyjnych. Przypomnijmy, że równolegle toczy się szeroko zakrojona modernizacja części warsztatowej Zespołu Szkół Zawodowych, a kilka dni temu zakończyła się budowa infrastruktury sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym. We wtorek 9 października do użytku oddano uroczyście terenowe urządzenia sportowe pomiędzy budynkiem sali gimnastycznej, a boiskiem wielofunkcyjnym. Do dyspozycji młodzieży przekazano… więcej w “Tygodniku Ponidzia”. 

Udostępnij.

Dodaj komentarz