Poważny wypadek w Lipniku. Są ofiary śmiertelne

0

Śmierć na miejscu poniósł kierowca samochodu osobowego w wypadku, do którego doszło przed chwilą na drodze krajowej nr 78  w Lipniku (gm. Kije). Droga jest całkowicie zablokowana więc kierowcy powinni wybierać inną trasę.  Nie wiadomo jeszcze jak długo potrwają utrudnienia. Poinformujemy o tym w najbliższym czasie.


 Wstępnie udało nam się dowiedzieć, że zderzyły się tam dwa pojazdy – osobówka i samochód ciężarowy. 

-Uczestnikami zdarzenia były dwie osoby.  Lekarz, który przybył na miejsce zdarzenia stwierdził zgon u kierowcy samochodu osobowego.  Obecnie pracują tu cztery zastępy straży pożarnej w tym jednostki państwowe i ochotnicze – relacjonuje kpt. Paweł Obważanek z KP PSP Pińczów

Na miejscu jest też zastępca komendanta powiatowego pińczowskiej KP PSP.

Jak podał później asp. Damian Stefaniec z KPP Pińczów, pińczowscy policjanci ustalili dokładny przebieg zdarzenia:  “W centrum miejscowości Lipnik, kierowca skody roomster podjął się manewru wyprzedzania, zjeżdżając z wzniesienia. Kierowca wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej samochodu ciężarowego marki volvo. Kończąc manewr zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka ciężarowym manem. Uznaliśmy, że wyprzedzany samochód również brał udział w zdarzeniu, ponieważ kierowca osobówki widząc tira jadącego naprzeciw chciał zjechać na swój pas i otarł się o zderzak volvo”.

W skutek zderzenia kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu. Natomiast kierujący samochodami ciężarowymi nie doznali uszczerbku na zdrowiu.

fot. archiwum KP PSP Pińczów

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com