Poważny wypadek w Lipniku. Są ofiary śmiertelne

0

Śmierć na miejscu poniósł kierowca samochodu osobowego w wypadku, do którego doszło przed chwilą na drodze krajowej nr 78  w Lipniku (gm. Kije). Droga jest całkowicie zablokowana więc kierowcy powinni wybierać inną trasę.  Nie wiadomo jeszcze jak długo potrwają utrudnienia. Poinformujemy o tym w najbliższym czasie.


 Wstępnie udało nam się dowiedzieć, że zderzyły się tam dwa pojazdy – osobówka i samochód ciężarowy. 

-Uczestnikami zdarzenia były dwie osoby.  Lekarz, który przybył na miejsce zdarzenia stwierdził zgon u kierowcy samochodu osobowego.  Obecnie pracują tu cztery zastępy straży pożarnej w tym jednostki państwowe i ochotnicze – relacjonuje kpt. Paweł Obważanek z KP PSP Pińczów

Na miejscu jest też zastępca komendanta powiatowego pińczowskiej KP PSP.

Jak podał później asp. Damian Stefaniec z KPP Pińczów, pińczowscy policjanci ustalili dokładny przebieg zdarzenia:  “W centrum miejscowości Lipnik, kierowca skody roomster podjął się manewru wyprzedzania, zjeżdżając z wzniesienia. Kierowca wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej samochodu ciężarowego marki volvo. Kończąc manewr zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka ciężarowym manem. Uznaliśmy, że wyprzedzany samochód również brał udział w zdarzeniu, ponieważ kierowca osobówki widząc tira jadącego naprzeciw chciał zjechać na swój pas i otarł się o zderzak volvo”.

W skutek zderzenia kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu. Natomiast kierujący samochodami ciężarowymi nie doznali uszczerbku na zdrowiu.

fot. archiwum KP PSP Pińczów

Udostępnij.

Dodaj komentarz