Poważna kraksa w Maciejowicach

1

W środę, późnym popołudniem doszło do wypadku drogowego na terenie gminy Gnojno. W jego wyniku trzy z sześciu osób biorących udział w zdarzeniu trafiło do szpitala.

Kraksa_1

Jak poinformował nas mł. bryg. Marek Lis z KP PSP w Busku-Zdroju na terenie miejscowości Maciejowice doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych – opla astry i volkswagena passata. Widok jaki zastali na miejscu strażacy nie napawał optymizmem. Passat staranował barierki i bokiem leżał w przydrożnym rowie, natomiast niemniej pokiereszowana astra blokowała część drogi. Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy ochotnicy z Balic, włączeni do KSRG. Oprócz nich na miejsce pojechały również dwie jednostki JRG z Buska i dwie jednostki z Chmielnika.

Samochodami podróżowało w sumie sześć osób.

kraksa_2

-Wszyscy opuścili pojazdy o własnych siłach jeszcze przed naszym przyjazdem. Działania strażaków polegały głównie na  odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz dokonaniu sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych – mówi rzecznik buskich strażaków.

kraksa_3

Kraksa_4

Troje uczestników wypadku, którzy uskarżali się na dolegliwości, zostało przetransportowane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań. Miejsce zdarzenia zabezpieczała policja. Funkcjonariusze wyjaśniają także przyczyny i przebieg zdarzenia.

/kl/

Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju.

Udostępnij.

1 komentarz

  1. To juz kolejny wypadek na odcinku Palonki Maciejowice. Może wreszcie ktos postawi znaki ograniczenia szybkosci i od czasu do czasu jakis patrol Policji? Czy czekamy na kolejną tragedię ????

Dodaj komentarz