Poszukiwany „wpadł” podczas wyprzedzania radiowozu na linii ciągłej

0

Swoją podróż zakończył w policyjnej celi 44-latek, którego policjanci zatrzymali do policyjnej kontroli. Jak się okazało mężczyzna nie dość, że wyprzedzał tam, gdzie znaki poziome tego zabraniały, to dodatkowo był nietrzeźwy, ma zatrzymane prawo jazdy za jazdę na „podwójnym gazie” i jest poszukiwany do odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Do zdarzania doszło 22 maja, kiedy to mundurowi z buskiej drogówki pełnili służbę na drodze krajowej nr 73 w gminie Stopnica. Jak poinformował nas Tomasz Piwowarski – rzecznik KPP w Busku-Zdroju, policjanci w trakcie patrolu zauważyli jak kierujący samochodem marki renault przekracza linię ciągłą. Wśród wyprzedzanych pojazdów był między innymi policyjny nieoznakowany radiowóz.

– Mundurowi zatrzymali kierującego renaultem do kontroli. Już pierwsza wymiana zdań z mężczyzną wzbudziła niepokój policjantów. Funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Podczas badania stanu trzeźwości, okazało się, że w organizmie mieszkańca gminy Pacanów znajduje się 1,8 promila alkoholu. Zapytany o prawo jazdy mężczyzna oświadczył, że zostało zatrzymane przez policjantów za jazdę „na podwójnym gazie”. Kolejne złe wieści dla kierującego mieli stróże prawa po sprawdzeniu go w policyjnych bazach danych. 44 – latek miał do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności – wyjaśnia rzecznik.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi, gdzie obecnie oczekuje na przewiezienie do zakładu karnego. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na wiele lat. /mg/

Udostępnij.

Dodaj komentarz