Poskromili piratów. Zatrzymali „prawka”

0

W ostatnich dniach policjanci z pińczowskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźni swoje uprawnienia odzyskają dopiero za 3 miesiące.
Pierwszy pirat ujawnił się w Lipniku (gm. Kije).W niedzielę przed godziną 8.00 mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki opel, którym kierował 44-letni mieszkaniec gminy Samborzec. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, mężczyzna rozpędził swój pojazd aż do 107 km/h.
Drugiego kierowcę „z ciężką nogą” zatrzymano w miejscowości Niegosławice. Zdarzenie miało miejsce w wczoraj (10 lipca) około godziny 14.00. Wtedy to, funkcjonariusze pińczowskiej drogówki zauważyli szybko poruszającego się dostawczego volkswagena. Wykonany pomiar wykazał, iż 21 –letni kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h.

-W obu przypadkach zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali kierującym prawa jazdy. Dodatkowo zostali oni ukarani mandatami karnymi, a do ich kont dopisało się po 10 punktów karnych – poinformowała Ilona Butryn z pińczowskiej komendy.

/in/

Udostępnij.

Dodaj komentarz