Półkolonie w mieście

0

Wcale nie trzeba dalekich podróży, aby atrakcyjnie spędzić wakacje. Przekonało o tym Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Stopnicy, które zaaranżowało czas młodym mieszkańcom miasta i gminy. Od 16. do 27. lipca MGCK było organizatorem półkolonii letnich dla dzieci.

-Dzieci przebywały u nas od godziny 9.00 do godz. 14.00. W tym czasie staraliśmy się zapewnić im możliwie jak najbardziej atrakcyjny program i mam nadzieję, udało nam się to – powiedziała dyrektorka MGCK Wioletta Ciećko.

I rzeczywiście, codziennie, w czasie tych kilku godzin dzieciom ciekawych zajęć fundowano bardzo dużo. W programie znalazły się  wycieczki krajoznawcze, zajęcia na basenie, zajęcia sportowe, plastyczne, taneczne, warsztaty filmowe. Prawdziwym hitem były wycieczki do muzeum drogownictwa w Szczucinie, czy Centrum Bajki w Pacanowie. Na zaproszenie instytucji dzieciaki odwiedził także policjant, strażak oraz przedstawiciele PIP i sanepidu – wszyscy w ramach swoich profesji opowiadali o tym, jak zdrowo i bezpiecznie spędzać wolny czas oraz jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia życia.

Na koniec półkolonii, dzieci odwiedził też burmistrz Ryszard Zych, wręczył im słodki upominek i obiecał, że w przyszłym roku, znów będą mogły miło spędzić czas w zamku Króla Kazimierza Wielkiego. /kl/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com