Policjant zawsze na służbie

0

Komendant buskich policjantów insp. Jakub Kosiń zatrzymał wczoraj w Pińczowie nietrzeźwego motorowerzystę. Na jednej z ulic miasta zauważył kierującego jednośladem, który jechał „pod prąd”, a jego zachowanie świadczyło, że może być nietrzeźwy. Komendant natychmiast zareagował i po krótkim pościgu zatrzymał motorowerzystę. Mężczyzna był pijany, w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Będący wczoraj w czasie wolnym w Pińczowie, Komendant Powiatowy Policji w Busku – Zdroju insp. Jakub Kosiń, na jednej z ulic zauważył kierującego jednośladem, który jechał „pod prąd”. Zachowanie i wygląd kierującego świadczyło, że może być nietrzeźwy. Motorowerzysta podczas jazdy ocierał się o pojazdy zaparkowane przy ulicy. Szef buskich policjantów natychmiast ruszył w ślad za kierującym. Powiadomił jednocześnie dyżurnego z pińczowskiej komendy o zaistniałej sytuacji. Po chwili motorowerzysta został zatrzymany. Za kierownicą jednośladu siedział 44 – letni mężczyzna. Na miejsce przyjechali pińczowscy stróże prawa, którym insp. Jakub Kosiń przekazał ujętego mężczyznę. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierującego. W trakcie badania okazało się, że 44 – latek ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

To kolejny przykład, że policjantem jest się również w czasie wolnym, niezależnie od miejsca, w którym pełni się służbę na co dzień.

Opr. TP
Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz