Policjant w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierującego

0

Policjant w czasie wolnym od służby zauważył nietrzeźwego mężczyznę wsiadającego za kierownicę. Pojechał za nim i zatrzymał uniemożliwiając dalszą jazdę. Kierowcy, który nie dostosował się do zakazu jazdy pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjant na co dzień pełniący służbę w Oddziale Prewencji Policji w Kielcach, mieszkaniec powiatu pińczowskiego w czasie wolnym przebywał w jednym z lokali w gminie Michałów. Tam na placu parkingowym zauważył zataczającego się mężczyznę, który wsiadł do osobowego Mercedesa i próbował odjechać. Policjant podejrzewał, że kierowca jest nietrzeźwy i chciał zapobiec jego odjechaniu. Kiedy jednak podszedł do pojazdu, pytając kierowcę czy dobrze się czuje i czy na pewno chce jechać, ten bez słowa ruszył z dużą prędkością, nie dając funkcjonariuszowi możliwości wyciagnięcia kluczyków ze stacyjki samochodu. Wówczas to policjant wspólnie ze swoim kolegą pojechali za kierowcą. Gdy ten tylko się zatrzymał pozbawił go kluczyków i wyjaśnił powody swojej reakcji. Wcześniej zadzwonił po wsparcie umundurowanych funkcjonariuszy. Ci stwierdzili, że 33 – letni mieszkaniec gminy Michałów miał 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nie dość, że popełnił przestępstwo, to jeszcze nie stosował się do ich poleceń i stawał się co raz bardziej agresywny. Dlatego też został przewieziony do komendy, a niebawem będzie się tłumaczył ze swojego zachowania przed prokuratorem i zapewne przed sądem. Tym bardziej, że w przeszłości był już karany za wykroczenie jazdy po użyciu alkoholu.

Obecnie grozi mu 2 lata pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Opr. D.S
Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Dodaj komentarz