Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

0

Wczoraj po południu funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który dodatkowo wjechał w ogrodzenie posesji. Będący świadkiem zdarzenia, policjant korzystający z dnia wolnego, kiedy wyczuł od 29 – letniego kierowcy alkohol, natychmiast powiadomił buskich stróżów prawa. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kodeks karny za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.
105-74860

Funkcjonariusz buskiej Policji, korzystający wczoraj z dnia wolnego, był świadkiem zdarzenia drogowego. W podbuskiej miejscowości, kierujący renaultem jadąc lokalną drogą stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. W wyniku tego zdarzenia pojazd wywrócił się do góry kołami. Policjant oraz kobieta widząca to zdarzenie podeszli w kierunku samochodu. Z jego wnętrza wysiadł mężczyzna. Kiedy policjant wyczuł od mężczyzny woń alkoholu, natychmiast powiadomił o tym fakcie dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju. Kierującemu nic się nie stało. Policjant dopilnował, aby do czasu przybycia patrolu mężczyzna nie oddalił się z miejsca zdarzenia. Po przyjeździe patrolu ruchu drogowego, mundurowi natychmiast sprawdzili stan trzeźwości 29 – latka. W trakcie badania urządzenie pomiarowe wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie kierującego.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, że jazda w stanie nietrzeźwości wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu.

Po raz kolejny apelujemy do osób, o zdecydowana reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem – korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

Źródło: KPP w Busku-Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz