Busko-Zdrój: Policjanci znaleźli marihuanę w bieliźnie nastolatków

0

W piątek, 22 marca buscy policjanci podczas legitymowania dwóch 19–latków znaleźli przy nich marihuanę. Nastolatkom grożą nawet 3 lata pozbawienia wolności.

W ubiegły piątek dzielnicowe z buskiej komendy, na jednej z ulic miasta, legitymowały trzech nastolatków. Jak informuje policja, w tym miejscu często dochodziło do spożywania alkoholu.

– Nastolatkowie zachowywali się nerwowo, więc mundurowe postanowiły sprawdzić, co było przyczyną takiego zachowania. Podczas kontroli, policjanci przy dwóch 19–latkach znaleźli susz roślinny. W obawie przed znalezieniem suszu, zawiniątka ukryte były w bieliźnie. Łącznie było to około ośmiu porcji gotowej do użycia substancji – informuje KPP w Busku-Zdroju.

Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana. Ponadto w domu jednego z nich stróże prawa znaleźli młynek służący do rozdrabniania suszu. Trzeci z legitymowanych nastolatków nie miał przy sobie zabronionych substancji. Obaj mężczyźni po zakończeniu czynności zostali zwolnieni.

Zgodnie z ustawą, za popełnienie takiego przestępstwa grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij.

Dodaj komentarz