Policjanci znaleźli marihuanę u 23 – latka

0

Stopniccy policjanci zatrzymali wczoraj 23 – letniego mieszkańca gminy Solec – Zdrój. Mundurowi znaleźli przy nim susz roślinny. Wstępnie zabezpieczoną substancję zidentyfikowano jako marihuana. Ustawodawca za posiadanie środków odurzających przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed północą, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy na jednej z ulic miasta, zauważyli pojazd marki Audi. Kierujący tym pojazdem na widok policjantów zatrzymał się na przydrożnym parkingu i wraz z pasażerem dalej poszli pieszo. Mundurowi postanowili sprawdzić, dlaczego kierujący chciał uniknąć kontroli drogowej. Podczas legitymowania uwagę policjantów zwróciło nerwowe zachowanie kierowcy. Po chwili wyjaśniło się, co było przyczyną niepokoju. W trakcie kontroli osobistej u 23 – latka policjanci znaleźli woreczek foliowy z zapięciem strunowym. Mundurowi zabezpieczyli pakunek, w którym znajdował się susz roślinny. Mężczyzna został zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Zabezpieczona substancja w ilości dwóch porcji, po przebadaniu na testerze narkotykowym zidentyfikowano jako marihuana.

Jeżeli dalsze badania potwierdzą, że zabezpieczony susz to marihuana, mężczyźnie może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP
Źródło: KPP w Busku-Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz