Policjanci pomogli niewidomej kobiecie

0

11 października do punktu przyjęć dzielnicowego w Wiślicy, zgłosiła się niewidoma kobieta, która opowiedziała policjantowi, o zdarzeniu oraz zagubionym przedmiocie, który podczas jednego z  weekendów, zostawiła w parku miejskim w Wiślicy. Kobieta była na tyle zdesperowana, że postanowiła  wyznaczyć nawet nagrodę finansową dla uczciwego znalazcy.

Jak informuje Tomasz Piwowarski – rzecznik KPP w Busku-Zdroju, przedmiotem tym była uprząż psa, która jest niezbędna niewidomej kobiecie, aby móc korzystać z pomocy psa przewodnika.

– Kobieta opowiedziała, że była w poprzedni weekend w parku w Wiślicy, usiadła na ławce, aby odpocząć. Zdjęła psu uprząż, którą położyła na ławce, ale kiedy odchodziła zapomniała ją zabrać – relacjonuje rzecznik.

Jak dodaje, dzielnicowy asp. Damian Kozłowski i jego koledzy nie pozostawili kobiety samej z tym problemem. Przejrzeli nagrania z monitoringu wizyjnego znajdującego się w wiślickim parku, dotarli do osób, które mogły widzieć zagubione wyposażenie psa oraz wykonali wiele innych czynności, aby odnaleźć zgubę. W sobotę 20 października, soleccy policjanci dotarli do mężczyzny, który znalazł uprząż podrzuconą do jednego z opuszczonych budynków w Wiślicy.

Jeszcze tego samego dnia zguba trafiła do prawowitej właścicielki i jej psa.   /mg/          

Policjanci pomogli niewidomej kobiecie

 

 

 

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz