Policja podsumowuje świąteczny weekend

0

Przez cały przedłużony weekend na drogach powiatu buskiego trwała policyjna akcja „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenia 2016″, podczas którego prowadzono wzmożone patrole mundurowych. Statystyki jak zwykle nie dają cienia wątpliwości, że nieodpowiedzialnych użytkowników dróg wciąż nie brakuje.

Działania rozpoczęły się w czwartek 23 grudnia o godzinie 6:00, a zakończyły w poniedziałek (drugi dzień świąt) o 24:00. Nasi policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego. Przyglądali się zarówno kierowcom, jak i pieszyminformuje Tomasz Piwowarski, rzecznik buskiej komendy.

Jak podają statystyki policyjne, w tym czasie na terenie powiatu odnotowano cztery kolizje i jeden wypadek, w którym rany odniosła jedna osoba. Policjanci zatrzymali też prawa jazdy aż ośmiu kierującym, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Podczas podejmowanych kontroli mundurowi ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Statystyki regionu Świętokrzyskiego, martwią jeszcze bardziej. W trakcie minionego, świątecznego weekendu doszło do 10 wypadków, w których rannych zostało 13 osób. Niestety w zdarzeniach
drogowych życie straciło 3 osoby. W trakcie podejmowanych kontroli mundurowi ujawnili 32 kierujących pojazdami, będących pod wpływem alkoholu. Policjanci ujawnili również 40 pieszych którzy zapomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych.

/in/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com