“Poleciały” aż trzy prawa jazdy (video)

0

Tylko w ciągu jednego dnia (20 lutego), policjanci z buskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kolejnym trzem kierującym. Powodem były znaczne przekroczenia prędkości – o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Jak informuje Justyna Konopka z KPP w Busku-Zdroju, wybór miejsc prowadzonych pomiarów nie był przypadkowy i wynikał ze zgłoszeń, jakie policjanci otrzymywali za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Jak relacjonuje rzecznik buskich stróżów prawa, pierwszym kierującym, który straci ł prawo jazdy był 70–letni mieszkaniec Jędrzejowa. Swoim autem w miejscowości Sułkowice jechał 110 km/h na odcinku, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h. Kolejnym okazał się 30-letni mężczyzna z powiatu tarnowskiego, który osobową Hondą jechał o 56 km/h za szybko. Do ograniczeń prędkości nie stosował się również 25-latek z powiatu tarnowskiego, który w miejscowości Bronina przy przejściu dla pieszych kierując oplem osiągnął prędkość 114 km/h.

Jak dodaje rzecznik, kierujący, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym zostali ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi. Oczywiście, zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymano ich prawa jazdy, które otrzymają dopiero za trzy miesiące.

– Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozsądną jazdę i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków drogowych – podkreśla Justyna Konopka – rzecznik KPP w Busku-Zdroju.

Źródło KPP w Busku – Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz