Pół wieku niosą kaganek oświaty

0

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia istnienia. To niecodzienne święto zainspirowało dyrekcję do zorganizowania specjalnej uroczystości dla podkreślenia wagi jubileuszu.
IMG_0603
Na początek uczniowie wraz z nauczycielami, pracownikami szkoły i absolwentami zgromadzili się w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego. Podczas koncelebrowanej mszy świętej odprawionej przez ks. dr Andrzeja Kaletę –biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej, wszyscy zebrani pomodlili się w intencji 50-letniej szkoły i ludzi z nią związanych. W pięknej homilii kapłan podkreślił znaczenie szkoły w wychowaniu młodzieży i nieocenioną symbolikę sztandaru dla szkolnej społeczności.
IMG_0623
Po mszy wszyscy przeszli przed budynek szkoły, gdzie w 1991 roku wmurowano tablicę poświęconą patronowi św. Janowi Pawłowi II. Tutaj szkolna brać złożyła kwiaty i zapaliła znicz pamięci. Kolejnym punktem jubileuszowych obchodów była część oficjalno – artystyczna w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Na scenie KOK pojawili się najpierw najmłodsi uczniowie, którzy przepięknie zaśpiewali rocznicową piosenkę pt. „Moja szkoła ma pół wieku”, a potem głos zabrali byli uczniowie i nauczyciele. Popłynęły wspomnienia i w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia, a szkarłatne róże były najlepszym podziękowaniem dla tych, którzy tworzyli historię „trójki”. Opowieść o… więcej w papierowym wydaniu “Tygodnika Ponidzia”. 

Udostępnij.

Dodaj komentarz