Podwójny pożar w gminie Stopnica. Przydrożny zajazd spłonął doszczętnie

0

Aż 10 zastępów straży pożarnych w tym 43 strażaków, walczyło z pożarem jaki wybuchł w miniony wtorek  w miejscowości Szczeglin w gminie  Stopnica. Jak poinformował nas Tomasz Piwowarski – rzecznik KPP w Busku-Zdroju, w związku z pożarem budynku, strażacy musieli interweniować dwukrotnie.

Do zdarzenia doszło 10 lipca około godziny 20.24. Wówczas do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Busku-Zdroju wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza popularnego Zajazdu „Eden”, który znajduje się przy drodze krajowej nr 73 relacji Kielce-Tarnów.

Jak informuje Marek Lis  z PSP w Busku-Zdroju, do zdarzenia natychmiast zadysponowano cztery zastępy z państwowej straży pożarnej z Buska-Zdroju oraz sześć jednostek ochotniczych z terenu  gminy Stopnica i Pacanowa.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że pożarem objęty jest dach oraz poddasze na części restauracyjnej nieużytkowanego budynku. Strażakom udało się opanować ogień i uratować tzw. część hotelową obiektu – tłumaczy Marek Lis.

Jak informuje z kolei Tomasz Piwowarski – niespełna pół godziny po zakończonej akcji, strażacy znów przyjęli zgłoszenie, o ponownym pożarze zajazdu.

Mimo trwającej całą noc akcji gaśniczej, która zakończyła się o godzinie 6 rano, nie udało się uratować obiektu. Straty oszacowano na kwotę około 600 tysięcy złotych.

Jak dodaje Tomasz Piwowarski – rzecznik KPP w Busku-Zdroju, oględziny, które miały miejsce 11 lipca, potwierdzą czy faktyczną przyczyną pożaru było rzekome podpalenie.

Udostępnij.

Dodaj komentarz