PODSUMOWANIE AKCJI „PASY”

0

4 maja 2018 r. od godz. 6:00 do 22:00 na drogach województwa świętokrzyskiego, w tym na terenie powiatu buskiego prowadzone były działania pod nazwą „PASY”. W ramach akcji mundurowi przeprowadzili zwiększoną ilość kontroli drogowych, podczas których zwracali szczególną uwagę na obowiązek używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz stosowania bezpiecznego przewożenia dzieci.

Podczas akcji buscy policjanci skontrolowali 50 pojazdów, w tym 48 samochodów  osobowych i 2 ciężarówki. Ujawnili łącznie 45 wykroczeń, w tym w 18 przypadkach kierowcy poruszali się samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, w 3 przypadkach pasażer nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Policyjne działania „PASY” odbywają się cyklicznie i mają na celu nie tylko dyscyplinowanie kierowców za łamanie przepisów prawa, lecz przede wszystkim zwrócenie uwagi użytkownikom dróg na konsekwencje, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów.

Pamiętajmy, że jadąc samochodem zapinamy pasy dla bezpieczeństwa własnego i pasażerów, a nie w celu uniknięcia mandatu karnego.

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com