Podbiją czarny ląd w bardzo szczytnym celu

0

Jeden bus, 4 osoby, 30 krajów i ponad 40 tysięcy kilometrów. Tak w skrócie wygląda plan wyprawy Stowarzyszenia Salutem, którego priorytetem jest pomoc najbiedniejszym dzieciom. W akcję kieleckiego stowarzyszenia włączył się  m.in. Liroy- rodzimy artysta, który 19 października dołączył do grona ludzi wspierających  wyprawę i niesioną pomoc.

„Scyzoryki wzdłuż Afryki” – to projekt, który ma na celu wesprzeć Polską Fundację EDU Afryka. Fundację, której działania głównie koncentrują się na edukacji i rozwoju dzieci, którym przyszło żyć w najbiedniejszych krajach Afryki. Jacek Słowak – najsłynniejszy kielecki podróżnik wraz z kieleckim Stowarzyszeniem Salutem, bardzo zaangażowało się w akcję. W tym celu obecnie prowadzi zbiórkę podstawowych artykułów, które będą stanowiły wyprawkę szkolną. Jak informuje Wojciech Matejczuk – członek stowarzyszenia najpotrzebniejsze rzeczy to  m.in. papier do rysowania, kredki, nożyczki, plecaki, farby plakatowe, pędzelki, klocki i układanki czy piłki do gry. Mile widziane są też ubrania czy buty sportowe dla dzieci w przedziale wiekowym od 5 do 12 lat.

scyzoryki

– Nasz projekt zakłada pomoc  dzieciom z krajów Afryki Subsaharyjskiej takich jak Benin i Togo. Organizacja tak wielkiego przedsięwzięcia wymaga wsparcia, a każdy wkład w pomoc zorganizowania wyprawy zwiększy szansę  jej powodzenia. Naszym celem jest zebranie jak najwięcej rzeczy potrzebnych dzieciom i zawiezienie ich do Afryki. Zachęcamy więc wszystkich z województwa świętokrzyskiego, również z terenu Ponidzia, zarówno władze lokalne jak i szkoły, do wsparcia naszej inicjatywy – mówi Wojciech Matejczuk – członek Stowarzyszenia Salutem w Kielcach.

Stowarzyszenie planuje dwuetapową podróż wzdłuż całej Afryki. Jak dodaje pan Wojciech, członkowie stowarzyszenia wyruszą w podróż już 26 grudnia. Wszystkie zebrane dary zostaną dostarczone osobiście w trakcie trwającej, sześciomiesięcznej wyprawy „Scyzoryki” wzdłuż Afryki.

Tygodnik Ponidzia sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem. Dlatego też na czas trwania tej przygody będziemy śledzić i bacznie przyglądać się postępom w przygotowaniach do podróży jak i w trakcie wyprawy.

Darczyńców i chętnych do pomocy zapraszamy po więcej informacji na https://www.facebook.com/ScyzorykiwzdluzAfryki/. M.G.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com