Pod wpływem alkoholu prowadził autobus

0

Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali nietrzeźwego kierującego busem. Mężczyzna miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. 55 – letniemu mieszkańcowi Pińczowa, mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

W miniony poniedziałek, 20 marca na drogach województwa świętokrzyskiego prowadzone były działania pod kryptonimem ,,TRUCK & BUS”. W efekcie prowadzonej akcji, w powiecie buskim policjanci skontrolowali 82 pojazdy, w tym 17 kierujących pojazdami ciężarowymi i 8 autobusami. Stróże prawa nałożyli łącznie 37 mandatów karnych za popełnione wykroczenia, zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych oraz prawo jazdy kierującemu, który znajdował się pod wpływem alkoholu.

pijany kierowca

Skrajnym brakiem odpowiedzialności wykazał się jeden z kierowców busa wykonującego regularne przewozy pasażerskie na trasie Busko-Pińczów, który kontrolowany był w ramach poniedziałkowej akcji przez policjantów Zespołu Ruchu Drogowego z buskiej komendy.

W południe, w centrum miasta pasażerski mercedes kierowany przez 55 – letniego mężczyznę zatrzymał się na przystanku, a po opuszczeniu pojazdu przez pasażerów został skontrolowany przez policjantów. Już po wejściu do samochodu, funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Aby ustalić stan trzeźwości kierującego poddali go badaniu, w trakcie którego okazało się, że w organizmie mężczyzny znajduje się ponad 0,5 promila alkoholu.

Mieszkaniec Pińczowa stracił prawo jazdy, które zostało zatrzymane przez stróżów prawa. Pojazd został przekazany właścicielowi firmy transportowej.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz