Pociąg do Zdroju

0

Reaktywacja połączenia kolejowego do Buska-Zdroju po 13 latach oficjalnie odbędzie się 30 czerwca br. Tuż przed godziną 11.00 pociąg ze stacji Kielce ruszy do świętokrzyskiego kurortu. Z buskiej stacji kolejowej pasażerowie przejadą do parku zdrojowego pod Sanatorium Marconi, gdzie zaplanowano spotkanie inauguracyjne i konferencję prasową.
Wakacyjne kursy weekendowe pociągów potrwają do 2 września 2018 r. Będą odbywały się dwa razy dziennie. Odjazd z Kielc o godz.: 11.04 i 19.13. Odjazd z Buska o 12.06. i 20.20. Podróż potrwa niecałą godzinę.
Dowóz pasażerów do/z miasta zapewni Gmina Busko-Zdrój. Dwa autobusy ( w tym jeden dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych) będą obsługiwać trasę: Dworzec kolejowy – Dworzec PKS – Waryńskiego – Parkowa – Grotta – Kościuszki – Poprzeczna (i odwrotnie) w korelacji z rozkładem jazdy pociągu.
Bilet kolejowy można zakupić w pociągu w cenie 6,20 zł. Uprawnia on pasażerów przyjeżdżających do Buska-Zdroju do bezpłatnego skorzystania z dowozu miejskiego.
W każdym z pociągów relacji Kielce-Busko, dla jednego z pasażerów przygotowana zostanie niespodzianka, którą odbierze docelowo w kurorcie.

Opr. EHR/ UMiG Busko

Udostępnij.

Dodaj komentarz