Pochłonięci poezją i fotografią

0

Pisane pod natchnieniem – to bez wątpienia. Jedne napisane zapewne w pięknych okolicznościach przyrody, inne w domu przy biurku, a może i w autobusie na kolanie? Ilu poetów, tyle zapisanych białych kartek i jeszcze więcej natchnień. Ale ale… o czym mowa? O wierszach!
IMG_0595
Skupmy się na poezji „naszej”, czyli lokalnej i bardzo dobrze nam wszystkim znanej. Co prawda nie wiemy gdzie i kiedy została napisała, ale każdy z nas może się w niej zatopić…
W ubiegłym roku został wydany album poetycki „Wołam Ponidzie moje…”. Autorem tomiku jest Andrzej Smulczyński, a ilustracje jakie w nim znajdziemy to dzieło Elżbiety Dzikowskiej – podróżniczki, dziennikarki, historyka sztuki.
IMG_0565
28 czerwca br., pogoda płatała figle – raz słońce, raz deszcz. Dlatego wieczór poetycki Andrzeja Smulczyńskiego i Elżbiety Dzikowskiej, który początkowo planowano zrobić w muszli koncertowej parku zdrojowego, odbył się w buskim Domu Kultury.
IMG_0623
I teraz, jeśli napiszemy, że czwartkowym wieczorem sala BSCK pękała w szwach to przesadą to nie będzie. Na poetyckie spotkanie… więcej w papierowym wydaniu “Tygodnika Ponidzia”. 

Udostępnij.

Dodaj komentarz