Płonął dom w Nowym Folwarku

0

Pięć zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu budynku mieszkalnego w podbuskiej miejscowości. W piątkowe popołudnie doszło do pożaru na poddaszu jednego z domów w Nowym Folwarku.

20180309_184523
Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny straży zadysponował na miejsce cztery jednostki zawodowe oraz ochotników z OSP Szaniec włączonych do KSRG. Na miejscu okazało się, że pożarem objęta jest część dachu domu. Jak poinformowali strażacy, osoby zamieszkujące dom w chwili przyjazdu zastępów znajdowały się poza nim, nie odnosząc obrażeń.
20180309_184743
– Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na wprowadzeniu jednego prądu wody w natarciu na poddasze budynku. Po jego lokalizacji strażacy rozebrali część konstrukcji dachu w celu usunięcia spalonego pokrycia oraz wykonaniu przestrzeni potrzebnej do usunięcia z poddasza nadpalonych, składowanych tam przedmiotów- tłumaczy kpt. Jarosław Baran z KP PSP w Busku-Zdroju.
Na zakończenie akcji dogaszono poddasze wykorzystując do tego kamerę termowizyjną, a w tym samym czasie prowadzono wentylację nadciśnieniową. Po zakończonych działaniach wszystkie pomieszczenia budynku sprawdzono też miernikiem wielogazowym, aby wykluczyć obecność niebezpiecznych gazów.
Budynek mieszkalny został też zabezpieczony plandeką przed ewentualnymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

20180309_193256
Dzięki sprawnej i szybkiej reakcji ratowników pożar udało się opanować i nie doszło do jego rozprzestrzenienia na pozostałą część budynku. To z kolei pomogło zminimalizować straty związane z wystąpieniem niszczycielskiego żywiołu, który zbyt późno opanowany trawi wszystko wokół.

20180309_184658
Strażacy przypuszczają, że prawdopodobną przyczyną pożaru mogła być nieszczelność przewodu kominowego. Dodatkowo na poddaszu składowane były książki. Faktyczną przyczynę tego zdarzenia ustala Policja.

/in/
Fot. KP PSP w Busku-Zdroju.

Udostępnij.

Dodaj komentarz