Pińczowskie granie z WOŚP łączy cały powiat

0

Tym razem nie w PSCK, a w hali widowiskowo – sportowej odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pińczowskie granie połączy wszystkie gminy z powiatu pińczowskiego, każda będzie miała swój realny wkład w szczytne dzieło niesienia pomocy najbardziej potrzebującym.

„Każda gmina dostanie pół godziny tylko dla siebie. W tym czasie będzie mogła zaprezentować swoje największe atuty. Chcemy, by w tym roku piękna idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wybrzmiała szczególnie mocno” – mówi Iwona Senderowska, dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Tak będzie z pewnością, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę fanty, które już czekają na licytację. Rękawice bokserskie z autografem Przemysława Salety, koszulka z podpisem Tomasza Adamka, piłka Vive Tauron z podpisami naszych szczypiornistów, niezliczone vouchery do hoteli, restauracji, na zabiegi. Przeloty motolotnią, paralotnią i ultralekkim samolotem, karnety na imprezy kulturalne organizowane przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, karnety na pływalnię miejską, karnety na badania laboratoryjne, na wizyty u lekarzy specjalistów, obrazy, rękodzieło artystyczne, gadżety WOŚP, piękna biżuteria Mokobelle przekazana – jak co roku – przez Krewkich Ponidzian i całe mnóstwo innych przedmiotów. Warto przyjść 13 stycznia 2019 roku do pińczowskiej hali widowiskowo – sportowej POKSTiR. Początek licytacji o godz. 18.00.

„Dodajmy, że to nie wszystkie fanty, wymieniliśmy tutaj tylko część. Nadal także czekamy na kolejne przedmioty od darczyńców. Można je przynosić do czwartku 10 stycznia” – mówi Agnieszka Kucybała z PSCK.

Ale WOŚP to nie tylko aukcje. Orkiestra zagra już wczesnym rankiem, gdy na ulice miasta i gmin wyjdą młodzi ludzie z puszkami w dłoniach. Z każdą grupą będzie oczywiście opiekun i wszyscy będą zaopatrzeni w stosowne identyfikatory, a puszki ozdabiać będą nieśmiertelne serduszka.

Szefem sztabu finansowego WOŚP w Pińczowie od wielu lat jest Wojciech Wojtaś, nauczyciel z pińczowskiego Zespołu Szkół nr 2.

„Od 18 lat patrzę, jak ewaluuje nasza empatia i wrażliwość. Z roku na rok ludzie coraz cieplej reagują na naszych wolontariuszy z puszkami. Coraz szerzej otwierają swoje serca i portfele, co widać wyraźnie podczas wieczornego przeliczania zebranych kwot” – mówi.

Czy i w tym roku uda nam się razem z całą Polską pobić rekord grania z Jerzym Owsiakiem? Czas pokaże, tymczasem serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w akcji charytatywnej, której fenomen zadziwia cały świat. Dzięki której… więcej w papierowym wydaniu “TP”. 

palkat_wosp_27

Udostępnij.

Dodaj komentarz